Descriere
Antinevralgic P, prin combinația celor 3 substanțe active: Paracetamol, Acid Acetilsalicilic și Cafeină, acționează eficient împotriva durerilor precum: durerea de cap, nevralgia, durerile dentare, durerile musculare și articulare.
Beneficii:
Putere triplă împotriva durerii
Reduce durerea prin efectul analgezic al Paracetamolului și Acidului Acetilsalicilic
Cafeina are un efect complementar și crește efectul analgezic
Împreună, cele 3 substanțe active au un efect analgezic crescut pentru a înlătura rapid durerea de cap
Ingrediente:
Fiecare comprimat conține Acid Acetilsalicilic 250 mg, Paracetamol 150 mg și Cafeină Anhidră 20 mg
Mod de utilizare:
Pentru adulți și adolescenţi cu vârsta peste 16 ani:
Doza uzuală este de 1-2 comprimate de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depăşi 7 comprimate pe zi.
Nu luaţi comprimatele la un interval mai mic de 4 ore.
Pentru copii și adolescenţi cu vârsta sub 16 ani:
Este contraindicată administrarea Antinevralgic P la această grupă de vârstă.
Pentru vârstnici (cu vârsta peste 65 de ani):
Doza uzuală este de 1-2 comprimate, administrată de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depăşi 5 comprimate pe zi.
La pacienții cu hipersensibilitate gastrică se recomandă administrarea Antinevralgic P împreună cu alimente.
Dacă suferiți de ulcer gastric sau intestinal sau aveți probleme cu inima, rinichii sau ficatul, adresați-vă medicului pentru recomandări. Poate fi necesară modificarea intervalului dintre doze (8 ore în caz de insuficienţă renală) sau durata tratamentului.
Forma de prezentare:
Cutie cu 20 comprimate.
Beneficii:
Putere triplă împotriva durerii
Reduce durerea prin efectul analgezic al Paracetamolului și Acidului Acetilsalicilic
Cafeina are un efect complementar și crește efectul analgezic
Împreună, cele 3 substanțe active au un efect analgezic crescut pentru a înlătura rapid durerea de cap
Ingrediente:
Fiecare comprimat conține Acid Acetilsalicilic 250 mg, Paracetamol 150 mg și Cafeină Anhidră 20 mg
Mod de utilizare:
Pentru adulți și adolescenţi cu vârsta peste 16 ani:
Doza uzuală este de 1-2 comprimate de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depăşi 7 comprimate pe zi.
Nu luaţi comprimatele la un interval mai mic de 4 ore.
Pentru copii și adolescenţi cu vârsta sub 16 ani:
Este contraindicată administrarea Antinevralgic P la această grupă de vârstă.
Pentru vârstnici (cu vârsta peste 65 de ani):
Doza uzuală este de 1-2 comprimate, administrată de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depăşi 5 comprimate pe zi.
La pacienții cu hipersensibilitate gastrică se recomandă administrarea Antinevralgic P împreună cu alimente.
Dacă suferiți de ulcer gastric sau intestinal sau aveți probleme cu inima, rinichii sau ficatul, adresați-vă medicului pentru recomandări. Poate fi necesară modificarea intervalului dintre doze (8 ore în caz de insuficienţă renală) sau durata tratamentului.
Forma de prezentare:
Cutie cu 20 comprimate.
Review-uri
Ai comandat acest produs?
Fii primul care adauga un review!
Discutii, comentarii