Poza produs Antinevralgic Forte, 20 comprimate | Sanofi
2499 RON
In stoc
Cod: W68538002
Producator: OPELLA HEALTHCARE RO

Descriere

Antinevralgic FORTE, prin puterea triplă a combinației dintre: Paracetamol, Acid Acetilsalicilic și Cafeină, acționează eficient și rapid împotriva durerilor de cap și a migrenelor.

Ingrediente:

Fiecare comprimat conține Acid Acetilsalicilic 250 mg, Paracetamol 250 mg și Cafeină 50 mg.

Beneficii:

Reduce rapid durerea de cap
Reduce oboseala prin conținutul de Cafeină
Efect analgezic crescut prin acțiunea complementară a Cafeinei (potențează efectul analgezic)
 
Mod de utilizare:

Doza recomandată pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta de peste 12 ani este de 1-2 comprimate luate la intervale de cel puţin 4 ore, până la de trei ori pe zi, dacă este necesar.

Doza maximă zilnică nu trebuie să depăşească 6 comprimate în interval de 24 ore.

La pacienții cu hipersensibilitate gastrică se recomandă administrarea Antinevralgic Forte împreună cu alimente.

Dacă suferiți de ulcer gastric sau intestinal sau aveți probleme cu inima, rinichii sau ficatul, adresați-vă medicului pentru recomandări.

Forma de prezentare:

Cutie cu 20 comprimate.

Review-uri

Ai comandat acest produs?

Fii primul care adauga un review!

Discutii, comentarii

Intra in contul tau si vei putea adauga propriul tau comentariu