Descriere
Caffetin
Cantitate - 12 comprimate
Caffetin actioneaza ca tratament impotriva durerilor de intensitate slaba sau moderata, precum: cefalee, migrena, dureri de cap, durere dentara, dureri menstruale, durere postoperatorie, etc.
Compozitie per un comprimat:
- paracetamol 250 mg
- propifenazona 210 mg
- cafeina 50 mg
- fosfat de codeina 10 mg
- excipienti
Mod de administare:
Adulti - 1-2 comprimate la nevoie (a nu se depasi 6 comprimate pe zi).
Adolescenti cu varsta intre 12 si 18 ani - un comprimat la nevoie, de maxim 3 ori pe zi.
Atentionari:
A nu se administra daca sunteti alergic la vreun ingredient al produsului.
A nu se administra daca suferiti de: insuficienta hepatocelulara, hepatita virala, insuficienta renala severa,insuficienta respiratorie, agranulocitoza, alcolism.
A nu se administra daca sunteti insarcinata sau daca alaptati.
A nu se administra copiilor cu varsta sub 12 ani.
A nu se administra mai mult de 3 zile.
Prospect Caffetin.
Discutii, comentarii